kolmapäev, 30. detsember 2020

Poes

 Käisin poes. Seal oli kaks inimest, müüja ja üks ostja. Kumbki ei kandnud maski. Mina ka mitte. Siis käisin teises poes. Seal oli kaks müüjat ja kaks ostjat. Kõik kandsid maske. Ja panin minagi maski ette. Siis läksin toidupoodi, seal oli palju inimesi. Enamus kandis maske.
Seekord kulus mul poes väga vähe aega. Otsisin, silmad maas, oma vajalikud ostud jooksuga kokku ja põgenesin sealt. Räpane tunne oli. Mõtteväljast. Istusin autosse ja sõitsin koju. Panin raadio mängima. Muusika mis kõlas oli üsna lähiminevikust, kaheksakümnendatest või seitsekümnendatest. Elurõõmus muusika. Mitte eufooriline energia, mitte tundeid lainetama panev ega rütmiliselt hüpnotiseeriv. Elurõõmus. Kontrast poeskäiguga oli rabav. Muusika. Vaatasin aknast välja ja korraga nägin jälle, kaugusse.18 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Head Vana lõppu ja Uue algust! Maskid langevad niikuinii, kuid peamine on meie endi suhtumine ja reaktsioon.

Udo ütles ...

Ja aitäh. Head Sullegi. Ja nojah, see mis hinge sees, see ikka kõige olulisem.

Emmeliina ütles ...

Head uut aastat!

Anonüümne ütles ...

Miks sa üldse suukaltsu kannad? Suukorv on orja märk. Järgmine samm on juba ''vaktsiin''Nagu sa tead,on see tegelikult pikatoimeline mürk koos kiibiga!

Udo ütles ...

Jaa, see mu jaoks paras dilemma küll. Ühest küljest maski ettepanek oleks justkui orjandusega nõustumine. Teisest küljest on inimene sotsiaalne olend ja igas poes on siiski inimesi, vähe küll, kes tõesti sisimas usuvadki et mask neid millegi eest kaitseb. Ons mul siis vaja nende inimeste hirmu suurendada, nad niigi hirmul.

Anonüümne ütles ...

Kui inimene tahab ori olla kes keelata saab õnneks vabaneb maakera neist varsti sest vaksiin hakkab neid tapma miks hoolida neist kes ise surma valivad

Udo ütles ...

Nad enda arust valivad elu. Nad on petetud, kurjuse poolt petetud. Kurjus tekib sinna kus puudub inimlikus, hoolimine aga on osa inimlikusest. Ära loobu hoolimast.
Miks aga inimesed võtavad endale orjastavaid ebajumalaid keda pimesi järgida. Ma mõtlen, on seegi omamoodi sõltuvus. Kuid sa ei saa sinna midagi parata. Parim mis sa sõltlasele saad teha on teda mitte aidata. See on kurb, kui hoolid on kurb.

Anonüümne ütles ...

Lollus. See on sõda ja sõjas pead valima poole mitte halama. Vaksiiniusulised on valmis kõikki oma mürgiga tappma ja neile kaasa tundes oled sa sellega nõus!

Anonüümne ütles ...

Targutama oled kõva aga poes käid mähe näos! Argpüks!

Udo ütles ...

Jah, niimoodi nad seda just planeerinud ongi. Jagada ühiskond covidistideks-anticovidistideks ja nad omavahel võitlusse ässitada, siis hea lihtne seda kisklevat inimkarja valitseda. Ei ole esimene kord inimkonna ajaloos kus sellist stsenaariumit kasutatakse. Üsna äraleierdatud nagu hollywoodi filmisüžee. Võiks arvata et inmesed on juba õppinud seda läbi nägema. Aga tundub et mitte.

Anonüümne ütles ...

Meid valtsetakse ,haigusega,mida pole olemas arstid on kinni makstud poliitikutel suu raha täis toppitud soome vanadekodudes surid 40prossa vaksiini saanud vanakesi ja üle mailma samamoodi kes saab vaksiini see sureb. Tänavale peab minema mitte targuttama.

Anonüümne ütles ...

Mähkmenäod panevad oma korra maksma ja sinusugused on nurgas vait. Häbi.

Anonüümne ütles ...

5. veebruar 2021 09:09
8. märts 2021 02:46

Kas sul piinlik ei ole? Just sinusuguste egoistide pärast levib viirus lausa massiliselt ja arstiabi keeratakse kinni.

Anonüümne ütles ...

Mis viirus? Miks valetada! Feisspukis on tõde olemas miks te ei näe haiglad on tühjad meile valetatakse et inimesi oma vaksiinidega tappa! Mähkmenägudega lambad

Anonüümne ütles ...

Teate, te vandenõulased, piirangute- ja maskivastased, te olete tõelised mölakad! Mis sa ise arvad, kui hea tunne mul oli täna kuulda arstilt vähidiagnoosi ja nüüd mõelda, kuidas ja mismoodi praeguse koroonakriisi keskel kogu arstiabi minu jaoks laheneb ja kas üldse laheneb, sest kogu medsüsteem on kokku kukkumas. Tänu teile, kes te lausa pidutsete keset katkuaega!
Ahjah, te ju tahtsite, et las penskarid surevadki ära, teie jaoks on siis ju õhk puhtam! Rõõmusta nüüd!

Anonüümne ütles ...

Lõigati veebruari alguses, kuid suure hooga lõigati liiga vähe. Laboris hakati preparaati uurima alles 5 nädala pärast, kui hakkasin ise vastust taga otsima (tähtaeg on max 1-2 nädalat). Kui vastus lõpuks tuli, oligi see kardetud ning öeldi, et ülejäänud mure lahendage vastava eriarsti juures. Vastava eriarsti juurde aga tahtis tõkke ette panna juba registratuuritädi, kes turtsatas: miks te siia nii vara tulete, peate alles augustis tulema. Ringkaitsele lisas vürtsi üks teine medasutuses töötav mittemeedik, kelle poolt tituleeriti lausa polkovniku leseks. Tänu perearsti sekkumisele õnnestus pääseda vastava eriarsti juurde, kes omakorda imestas, miks nii vähe oli lõigatud. Edasisel ravimisel selgus, et tänu vähesele lõikusele ja pikale uuringuajale oligi kolle edasi arenenud.
See oli näide meie "meditsiinist", kus tavainimene ei ole enam mittekeegi.
Hoidke ennast ja katsuge sinna hammasrataste vahele mitte sattuda. See on lotomäng elu peale.

Skarabeus ütles ...

22. aprill 2021 09:33---le
Päris karm värk...Aga siin kommenteerib üks v ä g a tige inimene alatasa, ta ilmselt räuskab ka artiklite all,"käekiri" on sama.Ise sattusin sellele blogile esimest korda, ilmselt külaliseks ei jää---nii raskemeelne ja mõttetult justkui "elumõtet otsiv" kirjutaja(?)ja mina ilmselt liiga vana, et uppuda olukordadesse/asjadesse, kus inimputukas suurt midagi muuta ei saa...Heietused mulle muidugi meeldivad,üldiselt.Aga "puntraid" lahti harutada mitte.

Udo ütles ...

Tere Skarabeus. Jah eks inimesed on tigedad jah, vaata mis ühiskonnas me elame. Su kommentaar üllatas mind. Enda meelest olen siin enda õppimistest kirjutanud. Õppimine aga on liikumine, hoopis midagi muud kui puntras olemine. Et me midagi muuta ei saa, pole ma ka nõus, ennast saame muuta, see on oluline, ja sellest muutub ka ühiskond.

Mina ei loe blogisid mis mind ei kõneta, veel vähem kirjutan ma sinna kommentaari. Sina aga kirjutasid siia kommentaari, hm .. huvitav.

Kas vanus muudab midagi, mumeelest tarkus muudab. Teatud side küll vanusel ja tarkusel on, rohkem kogemusi ja rohkem aega olnud mõelda. Aga muudab siiski tarkus, mitte vanus.