esmaspäev, 23. november 2020

Järgmine laine

 On vaikimise aeg. Ons see nii alati olnud, või nüüd algas. Või lihtsalt on järmine laine. Nägijad vaikivad, pimedad pröökavad. Aga nii on see vist alati olnud.
Lastelaste ees on häbi. Kui nad peaks kunagi ärkama ja küsima, kus te olite eelmised põlvkonnad, miks lasksite sel juhtuda. Aga võibolla nad ei ärkagi, elavadki oma elud nii et inimlikus on varjatud illusioonide uttu. ... oleks see siis parem.

45 kommentaari:

Kaamos ütles ...

Kummaks sa end ise pead?

Udo ütles ...

Ma näen et rikkad saavad järjest rikkamaks ja üha rohkem inimesi jääb vaesemaks. Et rikkaks pole võimalik saada väärtust luues, sest see on väga töömahukas protsess, siis selline väärtuste ebavõrdne jaotus saab toimuda ainult läbi orjastamise. Vanasti orjastati ahelatega, nüüd illusioonidega. Kuid nii või teisiti, orjastamiseks on vaja inimlikus jalge alla tallata.
Ka praegune covidi kampaania on väänatud tõde, ehk illusioon. Kui otsida viiruste toimemehhanisme ja haiguste statistikat, siis pole see pandeemia, vaid tavaline viirus nii nagu kogu inimese eksistentsi ajal on olnud ja saab tõenäoliselt ka edaspidi olema. Niiet meetmed mis sel puhul on ette võetud ei ole põhimõtteliselt enam inimeste tervise nimel, vaid toimub sama protsess, inimlikuse jalge alla tallamine. Poliitika mis praegusel ajal tehakse, ei ole ühiskonna organiseerimine.
Ma näen seda.
Kas arvan et näen kõike? See on sama küsimus mis, kas ma olen täiuslik. Ma ei näe ja ma ei ole. Inimesed ei ole must valged, nad on mustrid. Ka mina, midagi näen, midagi ei näe. Küsimus on selles kas ma tahan näha, kas ma tahan selle nimel pingutada ja õppida. Selleks on aga vaja teada kuidas need mustrid on tehtud. Mis on must ja mis on valge.

Kaamos ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Kaamos ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Kaamos ütles ...

Vabandust.
Pole minu asi uurida.

Udo ütles ...

Mida Sa kustutad siin oma kommentaare. Minusuguse vana mehe jaoks pole jäänud enam suurt midagi mida võiks isiklikuse pärast ütlemata jätta.

Kaamos ütles ...

Mhm.
Võibolla oli tegu hoopis minu isiklikkuse küsimusega. Kes teab.

Udo ütles ...

Sina tead. Kui Sa selle välja ütled, tean mina ka, muidu ei tea.

Ja kuidas küll see jutt nüüd isiklikuse teemami jõudis. Postitus ise on ju globaalsest asjast. Väga globaalsest.

Ja tundub on inimesi veel kel sama mure
https://www.facebook.com/events/2486915624938095/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%7D

Kaamos ütles ...

Ma isegi ei kommenteeri seda.

Udo ütles ...

... !?

Kaamos ütles ...

Reklaam üritusele, mida korraldavad minu arust väga rumalad inimesed. Kui just kommentaari ootasid.

tegelinski ütles ...

Eheheee... Mustal reedel, maskid ees, Võidu väljakule!
Kindlasti lipud ja loosungid ka!
Ma olen suht pikkade juhtmetega. Et mida siis nüüd kätte võita tahetakse?

Udo ütles ...

Protesteeritakse covidi kasutamist inimlikuse jalge alla tallamisel.

Selle ürituse korraldaja Koval on inimene nagu iga teinegi, mittetäiuslik. Ka tema midagi näeb, midagi ei näe. Natuke veider ta küll on, mitteveidrad visaku esimene kivi.
Kuid mask on muutunud sümboliks järjekordses rünnakus inimsuse vastu. Esitatakse väiteid nii maski kandmise poolt kui vastu. Anthony Fauci, ameerika peaepidemoloog saates "60 minutes" 9-ndal märtsil ütles et maskid ei kaitse viiruse leviku eest ja terved inimesed ei peaks neid kandma. Et mask annab teatud effekti, kuid praktilises elus on maskist rohkem kahju kui kasu. Kasvõi näiteks probleemidega viirusega küllastatud maskide utiliseerimisel. Või üleüldse maskide utiliseerimisel. Maskist on saanud järgmine maakera prügiga katja. Samal ajal sõna otseses mõttes pekstakse ja mõnitatakse neid kes maske ei kanna. Valitsused on kehtestanud trahvid ja maske pannakse ette vägisi.
Kuid mõnikord on maske vaja. Teatud olukorras võib see takistada inimese nakatumist. Ma ei arenda siin teooriat, ma tean, oma kogemusest.

Statistika aga ei näita et tegemist oleks pandeemiaga. Covidi taolised viirused on alati olnud ja on ka edaspidi. Covid 19 ei ole nakkavam või survamam kui teised viirused. Siis millest selline ülepaisutatud kampaania.
Kellele ja milleks on kasulik selline kampaania kus inimesed on jagatud omavahel vastandatud kahte leeri. Maski kandjad ja maski mittekandjad.
Selliseid kampaaniaid on ju alati tehtud. Kristlased ja moslemid, valged ja mustanahalised, mehed ja naised, heterod ja homod. Kuid põhimõtteliselt siiski jagamine kahte vastandleeri ja nende leeride omavahelise vaenu õhutamine. "Divide and rule" printsiip. Ja rikaste ja vaeste vahe aina kasvab. Kas tõesti ei ole võimalik siin loogilist seost näha.

Kas sellise vaenu õhutamise vastu protestimine on rumal?

Kaamos ütles ...

1. Kas sellise vaenu õhutamise vastu protestimine on rumal?
See protest ei olnud vaenu õhutamise vastu, see oli etendus võimu nimel. Maailma suurim vale on "Järgnege mulle, ma teen teid vabaks!" Me kõik langeme sellesse lõksu päris tihti. Samas me valime oma lõksud ise ja kui mul on valik, kas kuulata inimesi, kes räägivad asjast, mida nad on õppinud või kuulata neid, kes vehivad ainult võõraste loosungitega, mida nad kohati usegi tõlkida pole viitsinud, siis vähemalt mulle näib sööt teadlaste lõksus magusam.

2. Covid 19 ei ole nakkavam või survamam kui teised viirused.
Grippi sureb igal aastal 290000-650000 inimest, see aasta jääb sinna lahjemasse otsa. Miks? Sest covidi tõttu suletud maailm piirab ka gripi levikut.
Covidisse on siiani surnud ligi poolteist miljonit inimest. Hoolimata lukus riikidest ja riikide sisemistest piirangutest.

3. Anthony Fauci, ameerika peaepidemoloog saates "60 minutes" 9-ndal märtsil ütles et maskid ei kaitse viiruse leviku eest ja terved inimesed ei peaks neid kandma.

Üheksandal märtsil oli USAs esimesest nakatumisest möödas 47 päeva. Kui möödas oli 99 päeva, oli haigeid USAs miljon. Kõik on olnud võimelised õppima, ka Fauci, aga mõnele on kasulik seda mitte näha.
Isegi Galilei ei teadnud eluaeg, et maakera ümber päikese tiirleb, kas me peame siis ütlema, et "Galileo Galilei teadis, et Päike tiirleb ümber Maa"?
Fauci praegu:
https://www.businessinsider.com/fauci-5-reasons-to-wear-a-mask-during-the-pandemic-2020-10
Lühidalt:
"If you put masking with keeping distances, and avoiding congregate settings and crowds, and trying to do things outdoors more than indoors, it makes a difference," Fauci said. "It really, really does."


Loomulikult on igaühel õigus jääda oma tõe juurde.
Loomulikult on oma tõde uskujal õigus arvata teistmoodi mõtlejast mida iganes.
Vaba maa.

Anonüümne ütles ...

Asi on siiski palju tõsisem kui mõned arvavad. See kestab kuni veebruari-märtsini välja ja paljud on ennustanud et midagi hullemat on veel ees. Nii et ärge suhtuge kergelt. Immuunsüsteemi eest tuleb juba varakult hoolt kanda ja aktiviseerida kehakaitse.
Maskile ja hügieenile lisaks tuleb ka nina eest hoolitseda. Loputused. Aurud. Viirusevastased ninaspreid, mis aitab külmetushaigusi ja grippi ennetada.(ntx Grippferon, Humer Stop) Enne rahvarohkesse kohta minekut pihustate ninna 3 x. Jooga ninahingamine. Verd puhastavad toidud ntx punapeet. Eukalüpt, B1+B6+B12 vitamiinide komplekt, C ja D vitamiin. Sidrun. Küüslauk. Mesi. Tatra ja hirsipuder, lisandiks võib panna porgand, sibul. Jõhvikad, pohlad.
Liha, makaronid, kala, kartul pole hea, tekitab palju lima.
Hoidke ennast.

Udo ütles ...

Kaamos, Sa argumenteerid üsna veenvalt miks maski kanda.
Aga minu kirja pandud mõte ei olnud küsimus kas maski kanda või mitte. Minu mõte oli kuidas maski kandmist, või mitte kandmist, kasutatakse ära inimlikuse hävitamiseks ja seeläbi orjastamiseks. Sellest teemast oled Sa täielikult mööda läinud, küllap see siis ei ole Sulle oluline. Või on see Sinu jaoks järjekordne tobe vandenõuteooria, sest ametliku poliitika järgi meil orjandust ju ei ole.

Sinna miitingule plaanisin minagi minna. Oleksin sinna läinud inimlikuse hävitamist protestima. Küllap sinna läinud inimestel olid ka erinevad põhjused, vaevalt et keegi sinna sellepärast läks et Kovalit võimule aidata. Lõpuks ma ikkagi ei läinud. Esmalt hirmust. Teiseks poleks oma naha tule alla viimisel olnud tõesti erilist mõtet. Selles olen ma päri et taolised miitingud ja revolutsioonid tavaliselt algatatakse võimujanust, ja kui kehtiv võim kukutatatud jätkatakse samade meetoditega nagu eelmisedki võimulolijad. See, kas riigivõim organiseerib ühiskonda või pigistab ühiskonnalt välja niipalju kui vähegi võimalik, ei olene tegelikult võimust ja selle kandjatest. Olgu võimul oleva partei või korra nimi misiganes. See oleneb inimestest. Kas nende inimlikus mis orjastamiseks laiaks pressitakse, on neile oluline või mitte. Kas nad lähevad nende protsessidega kaasa või hakkavad vastu. Kas süveneb majanduslik ebavõrdsus ja viha õhutamine, või liigub inimkond inimliku arengu teed? Kuidas tundub? Kas ühiskonna vaimne seisund soosib inimesel leida oma hirmude ületamist, oskust olla sotsiaalne olend, mitte valmistada kannatusi teistele ja ka endale. Oskust olla iseendana. Või ühiskonna vaimne seisund soosib eraldumist, enda mina peitmist müüride taha, hirmu.

Kui meedia põhirõhk oleks selles millest anonüümne kommenteeris, ehk oskustes viirustele vastu panna, siis ma usuks selle meedia poolt pakutud statistikat ja informatsiooni. Kui rõhk on hirmu ja vaenu õhutamisel, siis tekib siiski küsimus, kas informatsioon mis esitatakse on ikka õige. Vaadake millega algavad enamus meie meedia uudistest. Numbritest, kuipalju on haigeid kuipalju surnuid, mitte informatsioonist kuidas viirusega hakkama saada.

Anthony Fauci 9. märtsi esinemises kirjeldas maski füüsikalisi protsesse viiruse peatamisel ja ka maski miinuseid. Ta ütles et suuremad lima osakesed milledes viirus on, peab mask küll kinni, kuid läbi ja kõrvalt tuleb väiksemaid osakesi, mask saastub viirusega kas siis seest või väljast, ja piisab vaid ühest puudutusest et see edasi kanduks. Et mask viiruse peatamisel töötaks peaks teda vahetama iga kolme tunni tagant ja kehalise kokkupuuteta rangete nõuete järgi utiliseerima, muidu mask ei kaitse vaid puudutamisel levitab. Reaalses elus on selliseid tingimusi väga raske saavutada. Sinu poolt jagatud lingi alt ma ei leidnud muud põhjendust kui et ametlik statistika näitab viiruse leviku vähenemist maski kandvates piirkondades. See on umbes sama mis öelda et õun õunapuult kukub maa poole. Ja siis 52 päeva hiljem öelda et õun kukub taevasse. Jaa, õun saab kukkuda taevasse, kuid ainult siis kui on toimunud pöördelised muutused gravitasioonis, aga ei ole. Ka maski kasu viiruse peatamisel saab 52 päevaga muutuda vaid siis kui on toimunud pöördelised muutused füüsilises protsessis kuidas mask viirust peatab, aga ei ole.
Seda lõiku ei kirjutanud ma selleks et maski mittekandmist propageerida. Selleks et illustreerida tõega ümberkäimist.

Sinu väitega et vabal maal on igaühel õigus jääda oma tõe juurde, olen ma nõus. Ka minumeelest võib. Kuid mina eelistan siiski tõe otsimist, mitte selle juurde jäämist. Et see on vaba maa ... pole nõus.

Anonüümne ütles ...

"Teiseks poleks oma naha tule alla viimisel olnud tõesti erilist mõtet."

Selles osas tegid Sa õieti, sest nädal-paar enne varjutuste koridori, koridori ajal ja peale koridori pole hea laskuda negatiivsusse, kuna see hakkab mõjutama isiklikku elu ja seda lausa pikas plaanis. Samuti pole soovitav algatada uusi ettevõtmisi, teha täiesti uusi äriplaane, sest need on määratud nurjuma. Ka petised, kes sel ajal püüavad teisi petta, saavad väga kiirelt tagasilöögi. Targem on vabaneda koormast, mis siiani häirinud, panna mõttes tuleviku plaanid paika ja nagu targad ütlevad - varjutuste ajal iga mõte realiseerub, ka negatiivne. Nii et puhtust tuleks hoida mitte ainult ninas, vaid ka oma nina ees ja enda sees.:)
Ilusat algavat Jõuluootust.

Kaamos ütles ...

Seda, kuidas viirusega toime tulla seletatakse kõikjal, ka nende sind hirmutavate artiklite lõpus olen alati näinud sadu kordi korratud lauset:
"COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine."
Mask on üks abivahend kontaktist hoidumiseks. Barjäär inimese ja võimaliku nakkuse vahel. Maski kandmist eeldatakse üldkasutatavates ruumides - poed, teatrid, ühistransport....ah, ma ei hakka.
Oskused viirustele vastu panna - oskused? Mine räägi nende vajalikkusest krooniliselt haigele inimesele, kes kelleltki viiruse külakostiks sai. Noh, et miks ta neid oskusi omandanud pole, sina, näed, oled ja põed viiruseid kergelt, miks siis tema ei saa?
Kui sa oleksid mu viidatud artiklit lugenud, oleksid sa näinud, et maskikandmise kasust koos teiste võtetega rääkis Fauci mitte 52 päeva hiljem, vaid oktoobris. Mitusada tuhat surnut hiljem.

Orjastamisest.
Väga vale asja oled valinud vabadusvõitluse sümboliks. Ja võrdlemisi valed liidrid. Riik keerab kruvisid koomale tõesti, aga sa vaatad vales suunas. Keerajatele jaoks on maskimäss mugav, selle jaburusele viidates on kergem hullemaid muutusi läbi libistada. Karuteene igal juhul. Taaskord - see on minu arvamus.
Udo ütles ...

Jah, mina tõesti seda Kovalit ei tea, mis on tema mõtted ja ambitsioonid. Võibolla polegi need mis mina arvasin, vaid hoopis vastupidi, võibolla tahab ta vaenu hoopis õhutada.
Kus on siis need kel sama mure mis mul. Vaikivad või?

Anonüümne ütles ...

No nüüd alles kaagutas su kallal see ajupestu. Õiget asja ajad. Me pole koerakoonlased,keda globalistid oma väljamõeldud haigusega ketti panna tahavad!

Anonüümne ütles ...

Koroona pole väljamõeldud haigus, ta on täiesti olemas ja gripist nakkavam. Kuid ketti on meid sellegi poolest pandud. Mul näiteks ei lubata enam teatud teemade all kommenteerida.

Anonüümne ütles ...

Toon sulle näite maskivastaste meeleavalduste tagajärgedest. Käisin eile õhtul maskiga toidupoes ja kassajärjekorras minu selja taga oli punt maskita mehi, kes irvitasid maskikandjate üle, ei pidanud pikivahet ja ronisid lausa kasvõi selga. Kui pöörasin pead ja tegin märkuse, köhiti mulle sealsamas otse näkku. Kas sulle, anonüümne 18:35 meeldiks niiviisi ringi käia, kus maskikandjad muutuvad sinusugustele lausa süljekaussideks?

Anonüümne ütles ...

Ise ju muudkui karjute, et mask kaitseb. Nüüd äkki on maskis inimesele iga köhatus ohtlik. See teile sobiks kui kõigil oleks suukorv. Vaba inimene koonukatet ei kanna!

Anonüümne ütles ...

Kasvõi mingigi elementaarse koduse kasvatuse saanud inimene ei suhtu kaaskodanikesse kui oma isiklikku süljetopsi.
Üldiselt - selle blogiga on siis kõik. Ei suvatse maskivastastega rohkem vestlusse laskuda ega tegemist teha.

Kaamos ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Anonüümne ütles ...

kaamos

Juhuslike lugejate jaoks olete te kõik siin anonüümsed (trollid), kaasaarvatud ka kaamos ise.
Ainuke, kes oma nime all kommenteerib, on blogipidaja Udo. Temale polegi midagi muud ette heita, välja arvatud see, et maskivastalisus võib paljudele jaoks väga kurvalt lõppeda. Mu tuttav oli ka raudne maskivastane ja rändas igal pool massides ringi. Kuid kuna nüüd ta peab haiglas töötama koroonahaigete keskel, näeb kõike pealt, on tal mõistus koju tulnud. Tere tulemast reaalsusesse.

Udo ütles ...

Tänan Kaamos. Kuigi, tegelikult olen ma nende viimaste anonüümsete kommentaaride eest isegi tänulik, need ilmestavad minu muret vaenu õhutamisest. Tõde on jäänud tahaplaanile. Ongi nii, ma enam sinuga ei mängi sest sa oled maskivastane. Või et köhin sulle selga sest sul on mask ees. Mühakaid ja hoolimatuid on nii maskis kui ilma. Me ei tohiks mõne mühaka pärast veel maskikandjate ja maski mittekandjate vahelisse kodusõtta astuda. Tõde on ju ikkagi olulisem.
Kui tõde on selline nagu massimeedia võimsatest torudest pidevalt korratakse et mask aitab viiruse vastu, oleks ju tore. Kui see aga ei ole tõde ja mask aitab viiruse vastu vaid viie või kümne protsendise tõenäosusega, siis on see info eksitav ja maskile lootma jäädes võib riskigruppi kuuluv inimene hoopis haigestuda, jäädes lootma abinõule mis tegelikult ei tööta. Kumb on tõde. Kas mask aitab sajaprotsendliselt või sinna lähedale, või kümne protsendiliselt või sinna lähedale. See on siiski oluline vahe. Massimeedia väidab et mask aitab, täielikult mööda minnes tõenäosuse protsendist. Internetis levib informatsiooni nii sellist kui teist. Ja mõlemalt poolt on nii võhikute kui ekspertide mõtteavaldusi. Kus on siis tõde? Ja kui tõde on väänatud, siis milline on motiiv. Sama loogika töötab ka vastupidi. Kui ühiskond toimib ebaloomulikul moel, siis kuskil on tõde väänatud.
Kas mask toimib kümme protsenti või üheksakümmend protsenti, mina ka ei tea. Ma ei tea tõde, kuid ma olen harjunud vaatama mustreid.
Täna jäi mulle silma selline vaatepilt. Maskis inimene seisis valguse käes, tumedal taustal. Oli külm ja karge. Kui ta välja hingas oli tema väljahingatav õhk hästi näha. Nagu pahmakas udu. See rullus läbi maski ja maski äärtest, üsna suure pilvena. Udu, ehk imepisikesed veepiisad. Covid levib piisknakkusena. Mask on olnud kaitsevahendi tähenduses kaitseks pandeemia eest ja võib tunduda hirmu õhutamisena avaldades arvamust et mask tegelikult ei ole tõhus kaitsevahend. Kuid kas tegelikult ikka on pandeemia? Grippi haigestunuid statistika järgi nagu enam ei olekski, seda pannakse kõrgendatud hügieeni arvele, kuid gripp levib põhiliselt laste ja eriti lasteaedade kaudu. Lapsed aga ei kanna maske, ei desinfetseeri käsi ja lapsed on väga sotsiaalsed. Gripp on olnud kogu aeg, sel aastal aga nagu mingil müstilisel moel, enam ei ole. Kuidas!? Või on küsimus millisesse statistilisse tulpa köha nohuga inimene kirjutatakse. Mida suuremad covidi numbrid, seda rohkem raha on ju võimalik toetuseks küsida. Ja viirushaigusesse ei sure ju keegi. Kui surrakse, siis tüsistusena kopsupõletikku. Kas kopsupõletik tekib või mitte, ei sõltu ainult viirusest vaid inimese üldisest tervislikust seisundist. Kui öeldakse et nii ja nii palju inimesi on surnud covidisse, siis see info on tegelikult eksitav. Covidit põhjutavat koroona viirust teatakse ju aastakümneid, siis miks just nüüd? Ja miks just ja ainult covid, selle haiguse riskigrupis on vanurid, gripi riskigrupis aga on lapsed. Meile korrutatakse üsna pealesunnitud moel surmade statistikat. Kuid kas see on tõde. Viiruse testimine on ju nii ebatäpne. Ja inimesed ju surevad. Inimesel ja mullal on ühine muster. Mullas on olemas kõik vajalik elu tärkamiseks. Kui tingimused muutuvad, kasvavad teistsugused taimed. Ka inimene sisaldab endas kõikevõimalikke baktereid, kasulikke ja vaenulikke. Sisaldab kõikvõimalikke viiruseid. Kas need võimust võtavad, oleneb inimese immuunsusest. Vaatasin ükspäev poes kassiiri. Mina kandsin maski poes vaid veerand tundi ja hingata oli raske. Kassiir kannab maski aga kogu päev. Mis see tema tervisega teeb! Immuunsusele on vaja värsket õhku, maskis kaotavad negatiivsed ioonid oma laengu ja maski keskkond saastub bakteritega mida me oma loomulikus seisundis peaksime oma organismist eemaldama.

Udo ütles ...

Viirushaigused on ju olnud kogu inimkonna ajaloo vältel. Ja ka mina kandsin kaks aastat tagasi maski et kaitsta oma haavatavas seisundis lähedast viiruse eest. Kui lähedane on ohus, siis haarad igast õlekõrrest. Seepärast ma ei halvusta maski kandjaid. Ma kannan maski poes, mitte seepärast et kästakse või et ma usuks maski effektiivusesse, vaid seepärast et mitte kõigutada nende inimeste usku kes maski sisse usuvad ja mitte tekitada neis hirmu. Kuid ma ei halvusta ka maski mittekandjaid, sest kui viirused on olnud kogu aeg, on loodus ka andnud loomulikud vahendid viiruste kaitseks. Arvata et inimene on targem kui loodus seda kaitset lihtsa maski näol oluliselt parandades!! No see ei ole esimene kord kus inimene end loodusest targemaks peab.

Ma vaatasin selle miitingu salvestust kuhu ma tahtsin minna kuid ei läinud. Ja tõesti see oli maski vastane. Kuid mitte keegi seal miitingul ei öelnud: oi kui tore, me maski ei kanna siis inimesed jäävad haigeks ja surevad. Mitte keegi. Tunti muret riskirühmade pärast ja selle pärast millest minagi selle jutu kirjutasin, vaenu ja hirmu õhutamise pärast.

Ühe mustri tahaks veel siia lõppu maalida.
Viirused on olnud kogu inimkonna vältel ja on ka tulevikus. Kas siis nüüdsest me jäämegi maske kandma, jätame oma immuunsusüsteemi ilma värskest õhust, katame kinni oma näod et poleks näha kas naeratame või kiristame hambaid, hoidume üksteisest eemale, ei puuduta, ei kallista.

TwD ütles ...

Udo, ma saan sust aru. Sa oled tark mees, mõtleja. Sul pole hirmu surma ees ja seepärast sa näed asju kõrvalt. See, mis sa näed, kattub minu intuitiivse arusaamaga olukorrast. Aga mul pole teadmisi, on vaid killukesed. Üks teadlane ütles seda, teine toda. Näiteks üks viimastest uudistest on, et teatavad geenid annavad olukorra, et inimene põeb seda viirust väga raskelt. Seletab olukorda, kus ka noored võivad väga kannatada, aga 80ne aastane ei saa arugi, et põdes. Või vastupidi. Tean enda ümber erinevaid juhuseid.
Seda, et mask kaitseb vähe, see on nüüd juba igalt poolt tulev info. Aga ta kaitseb jah, suuremate osakeste eest rahvarohketes kohtades ja kandmine peaks olema sotsiaalse viisakuse akt. Sunniviisiline, koos trahvidega - see on tõesti midagi, mis mulle ei meeldi. Mina kannan vastavalt olukorrale vabatahtlikult.
Ma loodan, et asi ei lähe hullemaks... see on nagu pikk pausiaeg, mil mul on pensionärina võimalus olla enamus ajast omas maskivabas kekskkonnas ja looduses.

Vaktsineerimine on 10x hullem teema. Me oleme nagu laborirotid, kes hakkvad saama vaktsiini, mille kõrvalmõjude hindamiseks pole aega olnud. Kui see saab olema sunniviisiline, on see kuritegu inimkonna vastu. Ma mäletan aega, kui elasin Rootsis ja telestuudios olid inimesed, kes olid kannatanud, noored, kelle elu oli igaveseks rikutud järjekordse (vist oli seagripp) vakstiini tõttu.
Kes tahavad riskida, tehku seda. Mina valiks enda vormis ja terve hoidmise tee. Aga kui ma ei saa enam kodumaale, kus mul on ka pesake, mida ma siis teen, kui selleks on vaja olla vaktsineeritud? Ma ei tea. Ma saan ainult loota.
Sinu viimase kommentaari viimane lõik on paljutähenduslik ja võtab kõik nagu kokku. Muster... meie aja muster...

PS. Jah, miks ei propageerita tervet keha ja tervet vaimu, positiivsust, loodusravi? Miks ei räägita, kuidas vältida rasvumist? Miks ei korjata lettidelt haigekstegev rämpstoit, alkohol, suitsud? Või siis oleks vähemalt rohkem teadmisi inimestele vaja anda... mitte hirmutada.
Miks? Sest rahamasina vastu ei saa...
Väga paljud kardavad, need, kes ei karda, nagu mina ja sina ja veel paljud, kes on hullemast läbi käinud, need ei saa isegi aru, kui palju on hirmu (enne, kui otsest kokkupuudet lähedase inimese hirmunuga pole olnud). Hirmunud inimene ei pruugi olla loll. Ma tean kedagi, kes on kõrgema haridusega, IQ üle kaugelt keskmise, heas vormis, aga...
Lambad, kes evolutsiooni käigus on õppinud igaks juhuks jooksma, sest hunt võib olla on lähima põõsa taga, on olnud oma käitumise tõttu ellujääjad. Neil polnud muud teha, kui joosta. Seda mustrit pole kiskjate geenides. Nemad näiteks mõnel juhul ründavad enesekaitseks. Inimene peaks olema targem, kui ühed või teised loomad...

Udo ütles ...

Ja eks siin ole üsna keeruline aru saada, kus tõde kus väänatud tõde ja kus suisa vale. Soomlased on vaktsineerimisest üsna põhjaliku dokumentaali kokku pannud.
https://www.youtube.com/watch?v=RN_yvDBe3XY

Niiet jah, ainult teadmistega on tõepoolest üsna võimatu orienteeruda. Kas mustrid klapivad või mitte, on nad harmoonilised või hävitavad, annab mumeelest parema arusaamise.

Ja eks ta vist ole et eaga kaob hirm enda surma ees. Elamine pimeduses tekitab õudu.
Jah, rahamasina vastu ei saa. Ei peagi saama. Võitlused millegi vastu on alati olnud tupiktee. Ma mõtlen see mis on rahamasina vastandiks tuleks peidust välja tuua.
Ja ka võitlus viiruse vastu ei vii kuhugi. Immuunsuse poolt tuleks võidelda.

Anonüümne ütles ...

"Kuigi, tegelikult olen ma nende viimaste anonüümsete kommentaaride eest isegi tänulik, need ilmestavad minu muret vaenu õhutamisest. Tõde on jäänud tahaplaanile."

Milline tõde? Tead sa üldse tõde? Mina küll ei tea ja ma sellist "universaalset" tõde ka taga ei aja ning ka ei süvene, kas on tegemist vandenõuga või mitte. Küll aga kannan rahvarohketes kohtades maski juba seetõttu, et minu kodulähedal on väga palju just nimelt täisjõus rögastavaid mehemürakaid, kes maske ei kanna, nuuskavad õues oma nina tänavale lirtsatades ja pritsivad oma tatti igale poole, järjekordades nühivad seljas ja irvitavad nende üle, kes maski kannavad, köhides lausa näkku. Ma hoidun sellistest "tõekandjatest" kaugele, isegi kui nende tõde on lausa Universaalne tõde. Ma hoidun kaugele ka igasugustest "valguse kandjatest", kes sellist käitumist lausa õhutavad a la "Kõik on vandenõu! Eks kitsendage siis meid! Meie ju kiirgame valgusest! Te ei saa meist jagu!" jne jne.
Milline vaenuõhutamine ja emotsioonide üleskütmine selliste "valgusetoojate" hulgas käib, see on juba omaette teema.
Kannan maski hoolimata, et mul on tugev immuunsüsteem ja gripihooaegadest olen alati haigustest pääsenud. Minu maskikandmise taga ei ole hirm, vaid ellujäämisinstinkt, sest elu tuleb austada, mitte seda asjatult kaalukausile panna ja temasse hooletult suhtuda.
Kuid seesama covid-19 on väga salakaval must elukas, kes pidevalt moondub. Nii ütlevad tõelised targad, kes on seda elukat lähemalt uurinud...
Mis puudutab kassiiridesse, siis paljud on üle läinud visiiri kandmisse, sest lisaks visiirile on veel ka aken kliendi ja tema vahel. Paljudes kauplustes antakse töötajatele pikemaid puhkepause, lühendatakse vahetusi. Kõik on juhtimises kinni.

Anonüümne ütles ...

Nagu ma eespool mainisin, mu hea pikaajaline tuttav töötab medsüsteemis ja kevadel oleks ta ka keset kõige suuremat kriisi veel lausa koroonakoldes vaevlevasse riiki suusatama sõitnud. Oli teine Jolleri usku ja hooples, et piisab kui vaid käsi pestakse. Nüüd, kus ta peab viibima keset koroonapatsiente, räägib hoopis teist juttu.
Kuivõrd kiiresti mõne inimese tõde muutus...

TwD ütles ...

Veel rahamasina teemal: Ega vastandumisega ei jõua tõesti kaugele. Me peaks omade teadlike otsustega/ostudega ise turgu reguleerima, tuues koju tervislikku kraami toidust kuni muu vajaminevaga ja jättes poodi need asjad, mis on ilmselt kahjulikud. Jättes tarbimata kõik massimeedia leierdused, üleshaibitud brändid, turismihullused.
Kuid meie maitsemeeled on rikutud, sest mõtlemine on lapsest peale kahjustatud reklaamide ja sotsiaalse keskkonna nõuetele vastatulemisega.
Massist erinejad - kas siis omal soovil (neid on vähe); või olude sunnil (näiteks vaesuses elavad) saavad kanakarja kambaka osaks juba koolis.
See on suletud ring. Olen olnud, näinud ja kogenud. Uued valikud, julgeda olla erinev tuleb siis, kui enam midagi kaotada pole...
Kardan, et kui maailm selles tempos tarbib ja majanduskasv on see jumal, kelle poole kummardatakse, kaotavad lõpuks kõik. Kahjuks olen pessimist, sest seda aeglase käiguga masinavärki polegi kiiresti võimalik seisma panna. Siin tuli "pandeemia" abiks, aga millise hinnaga!

Udo ütles ...


Et "pandeemia" on abiks.
Jah, seda mullegi tundub. Igal medalil on kaks külge. Ühest küljest püramiidi tipu poolt vaktsiini vastuvõtmiseks tekitatud korona massihüsteeria on kuritegelik akt inimsuse vastu. Teisest küljest, inimkond seisab kliimakatastroofi lävel. Meetmed mis on ette võetud, et lennukeid lendab tunduvalt vähem, et inimesed reisivad tunduvalt vähem, tõesti on vähendanud süsinikdioksiidi hulka. Inimeste hulga vähendamine planeedil maa (nii küüniliselt kui see ka kõlab) vähendab ka süsinikdioksiidi. Ajaloos on vaktsiinidega inimesi massiliselt steriliseeritud.
Niiet võib öelda, kaalukausil on kas kogu inimkonna hukk, või inimeste hulga oluline vähendamine. Siin tõesti ei ole universaalset tõde.

Mul on põhimõte mitte kritiseerida midagi millele mul ei ole paremat lahendust. Ma arvan et parem lahendus on. Selleks on vaja et inimesed oleksid inimesed, mitte lambad või kiskjad. Et nad ei läheks kaasa tarbimishüsteeriga, või mistahes muu hüsteeriaga, vaid elaksid kokkuhoidlikult, nii nagu seda teeb loodus, pöörates peatähelepanu sellele, millega nad siia ilma tulid, inimlikusele. Kas seda aeglase käiguga masinavärki on võimalik seisma panna või teisele teele keerata. Tundub ka mulle et selleks on vaja välist mõjutust.

Anonüümne ütles ...

https://www.youtube.com/watch?v=3LS0RfJBpj4

Udo ütles ...

Ja tänan, väga hea näide kuidas tõe väänamise propaganda käib.
Kommentaarid aga üllatasid. Arvasin et poolt ja vastu on enamvähem tasavägised. Aga ei. Mõni üksik kes saatega nõus oli, rõhuv enamus ikka vastu. Inimesed ikka pole sellised lambad nagu näidata püütakse.

Anonüümne ütles ...

Ära pane neid kaltsu kandjaid ültse tähele. Need on refisotsid, las lämbuvad oma kasututesse kaltsudesse. Saabgi õhk puhtaks. Sina oled oma peaga mõtleja kui sul feissis konto on siis vaata maskide,qr koodide,immuunpaside ja kiipide vaba eesti kruppi,seal on omapeaga mõtlevad inimesed koos. Selge pilt ju meid tahetakse teha sotside orjadeks! Vastu peab hakkama.

Anonüümne ütles ...

Neid "oma peaga mõtlejaid" oli seal maskivastaste miitingul omajagu. Pärast selgus, et nad ei mõtlegi oma peaga, vaid laovad hoopis taro kaarte. Nagu see Printsoni proua. Viimane "oma peaga mõtlejate" uudis oli see, et "tulnukad sekkusid Ameerika valimistesse" ja ajasid kõik nässu...:-)

Udo ütles ...

Ma eksisin. Nägijad ei ole vait!

Anonüümne ütles ...

Oleneb, millise nägijad ja millised oma peaga mõtlejad. Tundub, et osa neist elab omades luuludes.

"Oleme liikumas täiesti uude Globaalsesse FinantsSüsteemi, kus kõik pangalaenud, võlad ja krediitkaardivõlad kustutatakse ja tulumaks kaotatakse."

https://www.youtube.com/watch?v=IemJm30ZM0I

https://manaratas.ee/koroonaviirus-ja-5g-mis-toimub-peentasandil-ja-kuidas-end-kaitsta/?fbclid=IwAR2mGWa3Hgu6MNMHekzP-6ql2PzsQSjbt4thxDlwnI_JVXD_n3LQ6LgggWI

Usute ka seda new-age jampsi?

Mis puudutab nende "nägijate" ja kanaldajate poolt paljureklaamitud Kuldajastu saabumist, siis soovitaksin neil lugeda üht raamatukest Püha Teadust. Selle on kirja pannud suure algustähega Nägija, kes on oma arengus väga kõrgele jõudnud ning kirjeldab ka neid ajastuid väga täpselt, millal miski saabub.

Mummo ütles ...

http://www.burke.ee/2020/09/08/charles-eisenstein-kroonimine/
Ma ei tea, kas oled seda lugenud või on juba keegi eespool välja pakkunud lugemiseks.

Udo ütles ...

Mummo- ei ma polnud enne lugenud.
Teelahkmel olemise valikuid oli jah, vägagi põhjalikult vaetud. Kuid seda lugedes jäi kipitama tunne et midagi olulist on jäetud ütlematta. Nojah, eks võib ka mõista et mingigi sõnumi kohaletoomiseks tuleb välja jätta see mis tsensuuri ärgitaks kõikke keelama.
No et kui et seisad teelahkmel, siis õige otsuse tegemiseks on vaja asjast ka õieti aru saada. Kas tee mis paistab on ikka tee või on vaid butafooria. Ja miks üldse on sellise koha peal teede lahknemine. Ja võib küll teha tee osas valiku, kuid on vaja ka oskust mööda seda teed käija.

Aga muidu jah, teooriana ikka väga asjalik. Ja eks ma ole ise ka kogenud. Ilma teooriata pole võimalik midagi uut teha. Kuid asja elluviimine on sama suur töö.

Anonüümne ütles ...

Eelmisel kevadel mainisin, et Ameerikas läheb seoses valimistega kodusõjaks. Siis taoti mulle miinuseid alla ja irvitati. Nüüdseid uudiseid lugedes ei imesta, kui nii ka juhtub. Jaanuar ja eriti veebruar tulevad väga rasked kuud.

Udo ütles ...

Mis seal siis toimub? Ma ei ole aru saanud. Esmapilgul tundub nagu tavaline "jaga ja valitse" ühiskonna kaheks jagamine trump-lased ja biden-lased, ja siis üksteise kallale ässitamine. Või on seal veel miskit taga? Kui Sul juba kevadel niimoodi tundus, siis ilmselt on asi keerulisem?

Anonüümne ütles ...

Kätte ongi jõudmas Kohtupäev, millest ma 2019 nov.-s mainisin. Need, kes manipuleerisid valimiste ajal oma tumedate energiatega, peavad varsti silmitsi seisma ettearvamatute sündmustega, mida nad isegi ette ei oska kujutada. See on alles algus, tõelised vapustused on alles ees. Varsti saab kuulda ka majand/finantsalaseid shokeerivaid uudiseid.