neljapäev, 6. september 2012

Lift

Tal olid käes kaks rasket kilekotti, seepärast küsisin vastutulelikult. "Mis korrusele?" Ta ütles "viies".
Minul oli vaja seitsmendale. Vajutasin number viit, uksed sulgusid ja lift võttis nõksakaga paigast. Raskusjõud suurenes hetkeks ja muutus siis ebalevalt värisevaks. Ja siis ma tundsin seda. Natuke šampooni ja mingit ammu haihtunud lõhnaõli, värsket higi, päikesesoojust, natuke uriini, kuivanud kehavedelike ja kaenlaaluste lõhna. Arusaamatud hormoonid, feromoonid ja naiselikus. Naise lõhn. Seisin ja ei julgenud pead pöörata. Lift kägises ja roomas mööda korruseid lülitite plaksudes.
Uksed avanesid ja ta ütles. "Nägemist". Püüdsin vastata kuid kinniliimunud suust tuli vaid hale klõnksatus. Vaatasin teda liftist välja astumas. Vaatasin ta päevitunud õlgu ja läbi seeliku aimatavat kumerust. Siis oli ta mu vaateväljast kadunud. Korteri uks avanes, paar sammu ja uks sulgus. Seisin liftis ja vabisesin. Pisike kabiin oli seda lõhna pungil täis. Uksed sulgusid. Siis käis kuskil üleval mingi plõks ja tuled kustusid.

Väljamõeldud lugu muidugi.

4 kommentaari:

Kaamos ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Udo ütles ...

Mis see just on mis meest naise juures erutab, on mehe ja naise jaoks üsna erinev. Või ... nojah ... Sul on õigus, üldistused pole siin paslikud, minu kogemuste järgi vähemalt.

Kui ma seda lugu kirjutasin olin ise üsna selle idee lummuses ja kõik tundus õige, pärast rahulikult üle lugedes aga on näha küll et sõnastus logiseb siit ja sealt kandi pealt.
Ega ma sugugi ei tahtnud väljendada et naine peaks ülepeakaela pissi järgi lõhnama, või et kaenlaaluste aroom peaks domineeriv olema. Kuid need on siiski vajalikud koostisosad et loomalik instinkt vemmeldama lööks. Küll võiksid viimatimainitud lõhnad olla esindatud vaid mõne üksiku molekuliga, kuid nad peavad olemas olema.
Panin küll loo lõppu märke et tegu on väljamõeldud looga, kuid see kehtib olustiku kohta. Mina omal nahal olen kogenud küll kuidas naisterahva lähedus mõistuse ja kordinatsioonivõime röövib.

Siinkohal tahaksin purustada veel ühe müüdi nagu oleks naise poolt lummatud mees väge täis ja möirgav. Tegelikult on ta üsna liikumis- ja kõnevõimetu ja ägiseb vaid hädiselt.

Kaamos ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Udo ütles ...

Jah, mina üle poole sajandi vanune meesterahvas võin lummatuse halvatuselaadset seisundit tunnistada küll. Aga ega kahekümnene ei tunnista. Raiutagu teda või tükkideks.