pühapäev, 17. oktoober 2010

Valgeid raheteri on õuel

Valgeid raheteri on õuel. Hommikuti krõbiseb talla all jäätunud rohi ja puud on kaotanud oma täidluse. Nüüd nad on kui skeletid karge udu taustal. Õhk on külm ja kõle. Loodus on külm ja kõle. Enam ei kutsu hommikuti õue nuusutama lõhnu, kuulama siutsumist säutsumist ja imetlema värve. Vesi ei kutsu enam sisse sulpsatama et jahutada päikesest ülekuumenenud nahka. Tahaks rohkem sooja pessa, vatiteki sisse, kõrvad peitu, et ise oleks rohkem enda sees ega jahtuks ses kõleduses. Oh oleks ma ometi karu. Poeks koopasse, peidaks nina käpaga ja oleks ümbritseva suhtes üpriski ükskõikne.

9 kommentaari:

tegelinski ütles ...

Õnneks on päike. Ehk sulatab veel lume (meil on lumi) ära. Ehk ei ole see veel talv. Ehk ei pea veel talveunne suikuma?
...
Öösel lendas keski mütaki vastu veranda-akent. Ise köögiaknast nägin, kuid tuvastada ei suutnud. Lind... no mis lind see öösel ikka lendab? Nahkhiir... siis ikka talveuneks on liiga vara....

Udo ütles ...

Olgu, peab siis veel natuke ootama.

Emmeliina ütles ...

Tartus on ikka veel ilus sügis. kuigi märgatavalt külmem ja paljakäsi enam mobiiliga ei räägi :)

Alice ütles ...

Aga karu ei tea ,et tegelikult võib talvest ka suurt rõõmu tunda.Tal jääb palju ilusat nägemata.Talv võib ju ka olla ilus muinasjutt oma härmas puude ja pitsiliste lumehelvestega.

Kaamos ütles ...

Täna koju sõites oli maapinnalt lumi lõpuks läinud, aga egas` lapsed eile õues käte peal istunud. Kus talus kasvõi üks põnn oli, seal õuel ka lumekindluse varemeid või lumememme laip paistis. Ühe eilse memme jäänuste kallal pusisid kaks põngermanni, nad ei olnud kahekesi kokku ka nii suured kui valge lasu, mis memmest järgi jäänud. Kui suur siis see peletis veel täie tervise juures oli?

Ja rekka, suur tühi rekka oli kurvis külili, ootamatult saabuv talv mõjub mõnele niimoodi. Ei teagi, kuidas sohvril läks, päästeamet korjas rekka lastiks olnud liiva(!) tee pealt kokku...

Kaamos ütles ...

"suur tühi liivalastiga rekka" - sellised vasturääkivused tekivad, kui liiva oli nii palju, et oli mida teelt kokku korjata ja täpselt nii vähe, et lasti võis olematuks lugeda :))

Udo ütles ...

Vahest mul tundubki et tegelikult on kaks aastaaega. Talv ja suvi. Suvel on soe ja loodus õilmitseb. Talvel on külm, härmas puud, pitsilised lumehelbed, suured ja väikesed lumememmed.
Kevad ja sügis on pelgalt üleminekud nende "päris" aastaaegade vahel.

Oh sa jutt .., mis ma nüüd ütlesin. Kevad, kevad tuleb ikka.

Kaamos ütles ...

Kevad on kogu aeg, lihtsalt teda pole kogu aeg näha :DD

Anonüümne ütles ...

Südames on kevad ju koguaeg alles! :)