reede, 10. september 2010

Mina ploomid ja pilved

Käisin juba ammu neid piilumas. Olid ikka veel väikesed ja rohelisevõitu. Kuni saabuski see kauaoodatud hetk mil pehmuse prooviks pigistatud ploom pihku jäi. Mis siis muud. Mis peos sees suus. Nüüdseks on ploomikõhutäisi saanud juba üsna mitu. Vitamiinirikas ja .. seedimine käib ka palju libedamalt läbi. Ükspäev kui jälle ploomioksa küljes rippudes ploome suhu toppisin ja nende mahlast sisu lutsides kive välja sülitasin, jäin pilvi vahtima. Mälusin aga ploome ja vahtisin pilvi. Kuidagi tuttav oli see asi. Ei, mitte pilved, need on alati uued. Ka mitte ploomid, kuigi jah nende maitse oli ju üdini tuttav. Aga just see kuidas ma seal seisin, ploome sõin, pilvi vahtisin ja mitte midagi ei mõelnud.

8 kommentaari:

helle ütles ...

Ploome, õunu- neid meie mail sel aastal pole! Aga hirmsati tahaks...
Pilvi ikka leidub:)

Helve ütles ...

hm, hullutatakse siin inimesi ploomide ja pilvedega...
tahaks ka ploome. tunduvad maitsvad ploomid olevat. ajavad juurevõsusid ehk ikka ka? Rohenäpp paluks ka paari juurevõsu. pilved tal igatahes juba on...

Bianka ütles ...

Mulle tundub, nagu oleks ploomid sel aastal hiljemaks jäänud kui tavaliselt. Või olen ise kärsitu, sest kirsse-mureleid üldse ei saanud. Linnud sõid need ülihelikiirusel ära. Nüüd käib ploomide peale võistlus, kes kiirem on, kas mina või nemad. Tooreid ei taha kumbki ;)

Mis nende lindudega lahti on, et nad nii näljas on? Või on neid palju siginenud? Varem nii suurt rünnakut aiale pole nagu märganud.

Udo ütles ...

Bianka. oo mis üllatus. Mina pole küll lindude poolt mingit konkurentsi märganud. Ainult mõned sipelgad käivad limpsimas. Aga paljukest nemad siis söövad.

Rohenäpp. Aga muidugi saab. Mõned pilvetupsud sokutan ka pealekauba.

Emmeliina ütles ...

eriti looduses taban ennast üha tihedamini tundmast: see kõik on juba millalgi olnud...lapsepõlves...teises elus...?

soodoma ja gomorra ütles ...

tühja neist ploomidest..pilvi jagub kõigile niikuinii... tahaks hoopis seda rahu.

osaline ütles ...

ei muutu kadedaks. ei muutu. mul on sahtlitäis mustikaid. suured kui ploomid. kivideta. tänavu polnud kõige parem ploomiaasta. nagu kõik eelmisedki. võib-olla loeb see, et meie "viljapuuaias" kasvab ainult 2 õunapuud ja üks igerik kirsivõsu? :D

Udo ütles ...

Jaa, see võib see põhjus olla küll.