reede, 1. jaanuar 2010

Verstaposti kõrval seistes

Verstapostid panevad ikka seisatama ning vaatama ette ja taha. Mis siis et nii "verstapost" kui "ees ja taga" vaid kokkuleppelised mõisted. Mis tulemas, mis möödas. Lugesin just "Maalehest"  Igor Mangi järgmise aasta horoskoopi ja olin meeldivalt üllatunud et sisuliselt ühiskonnakriitilised kirjutised meediasse siiski jõuavad. Sellest mis järgmisel aastal tõenäoliselt juhtuma hakkab, tegin ka omad praktilised järeldused.
Samuti tegin järeldusi asjadest mis ajalisest seisukohast vaadates juba möödas.
Seistes posti juures numbritega 2009; 2010 ja vaadates tahapoole, mida ma seal näen. On olnud äraviskamiste aasta. Prügimäele on länud vanu traadijuppe ja plekitükke. Prügimäele on länud arusaamu mis tekitamas vaid hirmu, kuid kasutud mõistmiseks või tundmiseks. Nõndamoodi enda sisemusse hulga avarust juurde saanud, on olnud võimalust vaadata asju suurema pilguga. Ikka on parem ülevaade kui seisad lagedal maal, kui kesk kogutud asjade kuhilaid.Sel aastal olen lõpetanud asju mis pikalt poolikult seisnud. Olen krohvinud seinu ja aastaid lageda taeva all seisnud küttepuudele katuse ehitanud. Olen omal nahal ja selle sees tundnud et minu maailmas mind häirivate asjade parandamine käib minu enda sees.

Blogi maailm on hakanud meediat asendama. Kui mul esmapilgull tunduski et blogides on ülekaalus meelega inimeste mõtete köitmiseks genereeritud infomüra ja mulliajamine. Või siis õppimisvõimetu inimese jõuetu viha maailma ebaõigluse vastu. Kuid seegi vaid mu enda oskamatus vaadata õigesse kohta ja õiget asja. Kui natuke pingutada, võib selles maailmas näha inimeste tõeliste elude, võibolla esmapilgul ehk banaalsevõitugi, ülevust. Mis kõrgemadki kui kunstlikult kuhjatud kummardusobjektid. Seepärast suurim tänu kõigile kes lasknud näha enda sisemust. Kes pole seda valehäbist peitnud, ega hoolimatusest tähelepanuta jätnud. Aitäh!

6 kommentaari:

helle ütles ...

Sa kirjutad küll harva, aga see-eest alati väga sisukalt. Mitu korda peab lugema.
Kas Sa tunned hästi Piiblit?
Su mõtted on nii piibellikud - igal asjal on oma aeg.

Häid mõtteid ja tegusid uuel aastal!

Bianka ütles ...

Head uut aastat!

Mis oli, see on läinud, mis tuleb, see on alles ees. Olgu sul palju head ja ilusat just käesolevas hetkes. Nii täna, homme kui kogu aasta jooksul.

Udo ütles ...

Aitüma.
Piiblit olen lugenud küll. Uue testamendi kaanest kaaneni. Vanast küll ainult pool. Aga ega ma ei saa end määratleda mingisse kindlasse religioosesse rühmitusse. Jumal ikka inimese sees.

Emmeliina ütles ...

Eks ole, kui vanas on palju minema visatud, siis on uuele kuidagi kergem vastu minna.

ja see ilma (silmailu) hakkab juba tasapisi mu meeli segama. Nutta tahaks, nii kaunis on see aasta alguse Eestimaa!

Kaamos ütles ...

On aastavahetusi, mil mööduja tikub hõlmapidi verstaposti külge kinni jääma, tiireldes selle ümber kui reht tallav hobune.
Ei saa ega saa edasi, mitu aastat ollakse vanas kinni...
Ega`s see tagasi vaatamata vesrstapostist mööda kappamine ka targem tegu pole.
Oskaks vaid õiget kiirust valida.
Sulle sama head mõtte- ja sulejooksu ning tahtmist seda kõike ka meiega jagada! Aitäh senise eest!

Laps Eestis ütles ...

Mulle on ka vahel meeldinud siit mõnda olulist mõtet ja äratundmist leida. Aitäh!
Ja nii palju prahti kui möödunud aastal ei ole ma oma hingest vist küll kunagi varem välja visanud.
Hea kerge olla - aga võib-olla on see hoopis lumeime, mis kõik muu varju jätab.
Kaunist uut aastat!