laupäev, 30. jaanuar 2010

Mälestusi meemitades

1. esimene inimene astus kuule 21.7. 1969
Et juulikuu, siis oli koolivaheaeg peale teist klassi. Mitte et ma seda mäletaks, vaid nii loogika järgi. Nii palju aga kui oma nirudavõitu mäluga vähegi mäletan, siis selles vanuses mind suurt ei huvitand, mis suures maailmas minu ümber toimub. Sel ajal oli minu pärisosaks põhiliselt raamatute väljamõeldised ja see osa maailmast mida oli võimalik oma nahaga tunda või oma silmaga kaeda. Tuul vihisemas kõrvus, kui ma jalgrattal tolmustel külateedel kihutasin, või võsaveered mis vaja läbi kolada ja kivid millede otsa vaja ronida. Küll kaevanduse mäe otsast nägi kaugele.

2. John Lennon mõrvati 8.12.1980
Siis olin vene kroonus. Et kodumaale jäi maha tüdruk (seesama kes praegu köögis askeldab), siis kuidagi ei tahtnud sinna kroonu minna. Siiamaani näen vahest unes õudukaid et mind on jälle kroonu võetud. J Ä L L E %¤%#%#%#.
Ei tea mismoodi, aga kuidagimoodi see uudis ikkagi ka sinna vene kolgastesse jõudis. Eks see meid kurvaks tegi. Biitlid on siiski minu noorepõlve muusika.

3. Tshernobõli aatomielekrtijaamas plahvatas 26.4.1986
Lapsed olid just, üks aastane, teine kahene, niiet elu käis ümber nende. Mis muus maailmas, jällegi pold oluline. Meelde on jäänud et kui kord metsast tulime, ülirahulolevatena suure seenesaagi üle. Keegi läks suure ringiga mööda ja väristas õlgu. Uuuh, radioaktiivne.

4. Balti kett 23.8. 1989
Seisin Balti ketis.
Arvasin et nüüd saame vabaks. Nüüd mõistan et vabanesime vaid võõrast võimust.

5. Estonia uppus 28.9.1994
Paha lugu muidugi. Nagu ikka suurte õnnetustega.
Olime hiljaaegu kolinud oma uude koju. Sellesse- samasse kus praegugi olen.

6. Diana suri 31.8. 1997
No ei mäleta. On inimesi kes suudavad mäletada täpselt mis päev midagi juhtus. Ka aastate taha. Mina ei mäleta kas mingi sündmus toimus eelmine nädal, või eelmine aasta.

7. saabus aasta 2000
Ega ole küll et see aasta oleks kuidagi teisiti tulnud kui teised. Väheke ehk. Ikkagi mäherdune number.

8. toimus terroriakt World Trade Centerile  11.9.2001
Tunne oli küll et midagi olulist on toimunud. Kui ainult selles illusioonide ja propaganda segapudrust läbi näeks, miks siis tegelikult toimus.

9. Michael Jackson suri 25.6. 2009
Suhtun sümpaatiaga tema loomingusse. Täiesti mõistetav et šõubisnesis läbilöömiseks peab tekitama ka hulgaliselt populistlikku putru. Kuid on üks lugu, mis kõigest näilisest möödapääsnuna on minu sisemusse tee leidnud. "Earth song". Mis minu tagasihoidlik isik momendil tegi, või kus ta oli. Pole mitte üks karvavõrdki oluline.

10. milline uudis jäi meelde eilsest päevast või mida tegid eile?
Kes seda enam mäletab. Praegu on küll väljas ilus ja päike särab. Õhtul lähen Kadriorgu valgusfestivali vaatama.

1 kommentaar:

Kaamos ütles ...

Aitäh!
Muide, see ütlemine Balti keti kohta - see on üks väga suur ja valus tõde.