esmaspäev, 4. jaanuar 2010

Kuninga kombelSeisatasin trepil. Toast tulnuna pani vaevalt puudelatvade kõrgusel sirendav päike nägu krimpsutama ja silmi kissitama. Vist harjumatusest. Ammu pole teist niimoodi säramas näinud. Kohevatel lumehelbetel murdus valgus vikerkaarevärviliseks, mida mitte ainult silmaga, vaid ka ninaga tajuda võis. Päikesest veidi eemal lösutasid suured sinised pilveplärakad, veidi kaugemal aga hoopiski õhulised tupsukesed.. Ühest pilvest vajusid maapinna poole kaarjalt udused vined. Ju seal sadas. Pilvest alla hõljuvad lumehelbed paistsid ka seal üleval rohkem hõljuvad kui kukkuvad. Hoopis teistmoodi kui vihmavalingud. Veidi ebatavaline oli näha taevas korraga niiväga erinevaid pilvemoodustisi. Üks kergelt helendav pilvepoiss oli end sättind taustaks raagus puuokstele, luues seeläbi eriti kontrastse pildi puu kulgemisest kesksest jämedast tüvest peeneimate raokesteni välja. Nende raokeste vahel askeldas kamp pisikesi värvukesi. Vilkalt ja väledalt sahmisid nad oksalt oksale, otsekui ilusat päeva tantsuna välja elades. Tuttav harakapaar tegi oma tavapärast tiiru, vahepeal maandudes kümnetuhande voldistele kõrgepingetraatidele. Aga. Kui puudub võimalus kontaktiks vastandpolaarsusega, polegi võimalik taibata et jalgealune endas nii suurt potensiaali kannab. Õhk oli puhas tolmust, mida suvel seal alailma hõljub. Näha oli kerge ja silm võttis kaugele. Külma kargus kõditas nahka ja ergutas kopse. Tundsin end kui kuningas. Mitte võimu mõttes, vaid seepärast, et kõik ümbrus nii majesteetlikult kaunis oli. Ennastki  tajusin vastavalt. Sellisel hetkel keeldud uskumast et elu maal võiks olla vaid juhuslike kokkusattumuste tulemus. Ju seal ikka midagi rohkemat on.

10 kommentaari:

Emmeliina ütles ...

Ilus. Mina niimoodi kirjeldada ei oska. Koolipõlves jäin alati hätta kui pärast vaheaega tuli kirjutada looduskirjeldus teemal "Talv" Viksisin siis ikka lause siit ja teise sealt. Hiljem kogunes neid terve kaustikutäis, aga ükski polnud minu lause.
Veelkord, minu siiras imetlus.

Udo ütles ...

Emmeliina- eks see selline imetlemise hetk oligi. Kui läbi oma kirjutamise sain seda edasi anda, siis võib minu selle jutukese õnnestunuks lugeda. Eks ma ikka hoolega valisin ka neid sõnu ja väljendeid. Minu naine ütleb selle kohta et selline sõnade valimine on elu ilustamine ja katse jätta endast paremat muljet. Kuid mumeelest otse vastupidi. Isegi kui sõnu hoolega valida ja sättida, on üpris keeruline väljendada elu reaalseid juhtumisi kogu nende majesteetlikus ilus. Kirjatükk on siiski püüd midagi mis ilus sõnadesse panna, mitte midagi ilustada. Samas on selline kirjutamine ka rahuldustpakkuv. Suurem rõõm on raske ülessande lahendamisest. Võib muidugi küsida. Milleks seda vaja on? ... Ei tea. Tunnen et on vaja.

helle ütles ...

Justkui sõnadega maalimine, tegelikult ongi. Tunne, et vaatad loodust ja samal ajal tõmbad sõnapintsliga jooni, siit õrnemalt, sealt tugevamalt, kohati ainult pintsliotsaga tupsutades.
Oled väga romantiline mees. Olen vist juba öelnud seda?!;)

Udo ütles ...

Jah, Sjgelle. Nõnda moodi see kirjutamine ka minul käis. Mõtlesin nüüd et mitte ainult kirjutamise või maalimisega, vaid ka elusündmuste puhul, oleks mõistlik sama süsteemi kasutada.

Ja tõesti, juba teist korda nimetad Sa mind romantiliseks meheks. Tunnistan küll et romantiku mõiste minu jaoks natuke ebaselge on. Kui romantik on see kes ilusast ilma nautimata ja seda teistega jagamata mööda ei suuda minna, siis jah. Olen romantik. Arvan küll et romantikas on veel mõningaid toone, milledest minusugune kohe viiekümneseks saav hallhabe ehk juba möödas on.

helle ütles ...

Romantik on see, kes tunneb ja mõistab elu pisiasju ja värvitoone paremini kui mõni ...realist.
Romantik on see, kes mõtiskleb ja unistab, kellel on aega ja huvi selleks.
Oled kindlasti romantik.
Selliseid on tänapäeval vähe.

ArvoS ütles ...

Tore, et on inimesi kes tahavad ja oskavad loodust vaadata ning nautida! ;-) ;-) ;-)

Laps Eestis ütles ...

Mõneti jääb seda hetke rohkem kätte, kui ta kirja panna, sest tajumine on erksam ja pingelisem. Minu meelest. Ja teisalt ei lase see sõnastamine hetkes lõpuni lahustuda. Aga ilustamine pole siin minu jaoks teema.
Ja ilu on vaataja silmades, ütles vanarahvas. Kellegi jaoks on ilm lihtsalt külm ja lumi.
Aitäh!

Anonüümne ütles ...

[b]NationalClicks.com-Free Adult, Sexy Videos, Pictures, Games.[/b]

[b]**NOTE:[/b] We are your ONLY Free Softcore Adult Playground with over 20 Free Social Communities built towards your favorite fantasy.

You don't have a favorite fantasy? You should.

Maybe its Hot Teachers, Hot Mom's, Hot Wives, Lingerie, Daisy Dukes, Nip Slips, Sexy Legs, Booty or Panties.

Don't worry, we have you covered.

With over 20 Free Hot Social Communities to upload Pictures, Videos and Blogs we are sure to have what you want.


[b]Check it out, have some fun, interact and enjoy all the free stuff.
[/b]

Kaamos ütles ...

Väike kosutav mälumäng
ootab vastuseid, palun!

Kaamos ütles ...

Vabandust, siin on ka mu postitatud link katki! Aga piilu mu blogisse, sealt on küsimusi leida!