reede, 27. veebruar 2009

Liiga palju asju

Ämmal hakkas kraan tilkuma. Kaevusin siis oma sahtlitesse, karpidesse, totsikutesse. Kuskil peab mul see pisike must tihend olema. Isegi mitu oli, nagu mäletan.... vist. Otsisin siit... ja siit....
ja siit....

Uuh... no ei leia.No lõikan siis nahast ise paraja rõnga. Seda ennegi tehtud. Nahatükke oli mul siin ka kuskil paar tükki. Oot oot, siin....

või siin....

No mille kirevase pärast olen neid asju siis korjanud kui siis kui vaja, midagi üles ei leia. Läksin ja ostsin siis poest. Mõtlesin et esimeste soojade ilmadega teen suurpuhastust ja viskan enamuse sest kolust minema. .... mmmmm ... olen vist ennegi seda mõtet mõelnud.
Keeuline lugu nende asjadega. Kui oled midagi varunud, peab ikka hea süsteem ja kord olema et sealt varudest vajalikul hetkel ka midagi üles leiaks. Siis jälle kulub na palju aega ja jõudu selle süsteemi loomisele ja korrashoiule. Lihtsam on mitte varuda ja asi vajalikul hetkel poest osta.
... tea kas vaimses vallas ka on sama lugu. Varume endale arusaamu, tegevusjuhendeid, reegleid. Arutleme enda ja teiste vigade üle, et kuidas ikka oleks õigem ja parem. Elu, see sindrinahk aga veeretab meie ette probleemid ikka just sellisel hetkel ja moel, et läbimõeldud käitumisjuhenditest pole kasu halli haisugi. Ikka tegutseme enamuses meie elu võtmesituatsioonidest nii nagu sisetunne ütleb. Võibolla peakski siis rohkem tähelepanu pöörama sellele et sisetunne ikka oleks ja et ta ka heas korras ja kasutusvalmis püsiks.

Kommentaare ei ole: