esmaspäev, 13. august 2007

Head mõtted

Olen tähele pannud, et head mõtted tulevad siis kui aju väsinud on. Head all pean silmas et, selgust toovad, valgustavad, mõistvad, mitte kui halva vastand. Minuga on tihti niimoodi juhtunud. Õhtul voodis just hetk enne magamajäämist, peale rasket tööpäeva, kui veel vaevalt jaksad jalga jala ette tõsta ja mõtlemisest ei taha mõeldagi. Just siis süttib pea kohal lambike ja imestad, et ohoo, kuidas ma küll varem selle peale ei tulnud. Häda on selle asja juures see, et väsinud aju ei suuda head mõtet päriselt teadvusesse tuua ja nii jääbki see tihtipeale kuskile poolteadvusse uitama. Loogika ütleb, et järelikult ei tule head mõtted ajust. Head mõtted saavadki tulla just tänu sellel, et aju aktiivsus on väike ja ta ei takista enam heade mõtete tulekut.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Vahetult enne uinumist siseneb inimene alfatasandile ja sel tasandil tekkinud mõtted on tõesti targad - neid tuleks märgata, kuulata.

Ti:a ütles ...

kui lugeda teiste inimest heade mõtete aega, siis suur osa on seda meelt, et väga head mõtted tulevad wc:s (ehk kergendustundest ja rahulikust üksiolemisest?)
või magades (kui unemati just actionit ei näita)

kui nüüd uskuda anonüümset kommentaatorit ja vaadelda ennast, siis.... ma vist magan rattaga sõites, sest mul on tulnud väääga palju häid ideid just siis pähe.