pühapäev, 24. november 2019

Oma kohale


Et ajale mitte jalgu jääda, pean kohanema kaasaegsete reklaami meetoditega. Lapsed kinkisid mulle üsna hea kaamera, niiet olid nii vajadus kui võimalus. Asusin oma tööst sotsiaalmeedia jaoks video reklaami tegema. Muidugi on keeruline ka tehniline pool, kuid üsna suureks komistuskiviks osutus esinemisoskus. Kuidas ma ka ei püüdnud, mees pildis paistis puine, närviline ja ebasiiras. Video toob hingeseisundi palju paremini välja kui foto. Minu töö reklaamimiseks poleks sobinud ka klassikaline klantsnaeratus, millega ma niikuinii poleks hakkama saanud. Tahtsin saavutada siirust, kuid see ei õnnestunud mul mitte kuidagi. Pingutasin ja püüdsin, tegin aina uusi duubleid, kuid ikka sama jama. Sai selgeks et pingutades see välja ei tule. Siis ma kasutasin mulle juba tuttavat meetodit, küsimusele keskendumist. Ja see teadmine tuligi. Olin ju olnud suunatud endast väljapoole ja iseendaks olemise selle käigus ära unustanud. Ja siis ma tegin ühe duubli seda arusaama simas pidades. Mitte küll täielikult iseendaks olles, sest esinedes pole see ju võimalik. Kuid otsides tasakaalu iseendaks olemise ja enda väljendamise vahel. Ja kõik asetus oma kohale. Kohe esimese korraga.

4 kommentaari:

HelveL ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Udo ütles ...

Oi, aitäh. Sa siis jälgid mu tegemisi. Ja miks Sa oma kommentaari ära kustutasid! Väga õpetlik ju näha asju ka teise inimese vaatepunktist. Kuigi tegelikult mulle endale ka tundub et liiga pikk sai, mitte ainult kirjade peale jooksmis koht. Ses praeguses maailmas. Aga noh, mu esimene montaaž. Tegelikult see FB oma ei olnud see mis selle postituse inspiratsiooniks oli. See veel monteerimata ja avaldamata.

HelveL ütles ...

Jälgin Su blogi. Ja tahtsin aru saada, millest kirjutad. Leidsin siis Su firma fb lehe. Kui olin video ära vaadanud, avaldasin oma arvamust. Seejärel vaatasin kogu fb lehekülje lõpuni. Ja jäi kuidagi totter tunne, et mis ma torgin oma arvamusega kui Sul niigi hea sisuga leht ja küllap tead täpselt, mida teed.
Kuid tundub, et maailm on siiski kohati näiline.

Udo ütles ...

No mida totrat! Tead ju küll et kui midagi teed on alati kahtlusi et kas see mis teed on ikka mõtekas. Siis on hea kui keegi kaasa mõtleb. Ja mitte lihtsalt ei ütle kui miski valesti tundub, vaid ka mõtleb kaasa kuidas parem oleks. Lihtsalt suurepärane. Avalda ikka arvamust.
Et maailm on näiline .. seda minagi.