reede, 29. september 2017

Michael Jacksoni planeet

Michael Jacksonil on lugu "Earth Song". See on üks minu lemmik. Selles muusikas on lugu nii muusikaliselt kui mõtteliselt. Selles muusikas on energiat mis haarab kaasa nagu torm ega jäta võimalust ükskõikseks kõrvaltvaatamiseks. Selles muusikas on sõnum. Et inimene oma hoolimatus suhtumises planeedisse milles ta elab, on Maa pisarateni viinud.

Dokumentaalfilmis Michael Jacksoni elust on üks stseen Michaeli poeskäigust. See polnud mingi tavaline vajalike asjade pood. See oli luksuskaupade pood. No näiteks muu seas ostis ta kaks inimesekõrgust nikerdustega kaetud vaasi. Mõtlesin et kas peale luksusliku väljanägemise võiks sellistel vaasidel ka ehk mingi otstarve olla. Ei suutnud välja mõelda. Vapustav oli ka ostmise stiil. Enamasti inimesed ostmise juures on süvenenud sellesse mida nad ostavad. Kas on vajalik, kas sobib. Michaeli ostmine oli rohkem nagu jalutuskäik läbi poe, näidates kahe käe nimetissõrmedega kord ühele, kord teisele poole. Neid pange kaks, ja neid siniseid pange ka kaks, ah ei, pange seitseteist. Ja neid ka, no neid mis sealt paistavad, pange neid kümme, aga mis need on, ah pole tähtis. Kogusumma tuli fantastiline ja peale Michaeli poeskäiku pani poeomanik poe kinni. No sest pood oli praktiliselt tühi.

Ega ma ei tea, oli see tingitud Michael Jacksoni isiksusest või oli see iidoli ärakasutamise ajupesunipp. Ma ei saa seda ka kunagi teadma. Kuid kui mõelda, see poeskäik oli näide äärmuslikust tarbivast elustiilist, see planeedi pisarateni viibki.

Et siis, pole see sugugi midagi erakordset et mõtted, arusaamad ja tõekspidamised on ühtepidi, teod aga hoopis teisiti.


"Earth Song" aga meeldib mulle endiselt. Hea lugu.

Kommentaare ei ole: