reede, 17. veebruar 2017

Vundamendiga on palju tööd


 Vundamenti pinna peale ei ehita. Pinnapealsus on muutlik. Kaevudki siis sügavustesse. Otsides seda mis kannab. Mis on alus millel pealmised asjad püsivad. Kui leiad, peab tasandama, soojustama, tugevdama, paigaldama asjad mis ühendavad midagi millegagi, paigaldama asjad mis eraldavad midagi, ja mõõtma mõõtma mõõtma. Midagi ei tohi unustada, sest pärast lisada ei saa enam midagi.


Siis valad põranda. Kõik käivad sealt lihtsalt üle, mõtlemata sellele mis all. Ainult sa ise mäletad kuipalju selle kõigega tööd oli. Edasised asjad toimuvad pinna peal.

5 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Vundamendi ehitavad inimestele vanemad.

Udo ütles ...

Sellega ma pole 100% nõus! 50% mumeelest. Kes veel ehitab, ma ei tea, kuid mumeelest vanemad loovad võimalusi.
Kahtlustan et vundamendi ehitamisest aru saamiseks tuleks palju suuremalt vaadata.

Viimasel ajal on palju räägitud et identiteet koosneb pool individuaalsusest ja pool keskkonnast. Küllap see mäng kuskil sedamoodi käib. Tasakaal.

Anonüümne ütles ...

Tasakaal näikse olevat su kinnisidee, millest sa mööda ei näe, aga vaatad sa seda äärmiselt minakeskselt nagu oleks tegemist mehega, kellest väljaspool olev on vaid fanaadia vili. Tasakaal inimlooma olemuse põhialustes peaks loogiliselt võttes olema selline, kus vanemad loovad oma lastele turvatunde, põhiväärtuste kujundamise ja eneseväärikuse aluste loomisega vundamendi millele ennast ehitada. Laps omakorda annab sama oma lastele edasi. Sai tema kunagi kehva stardi, saavad ka tema lapsed neli kivi ja maja nurkadesse ja käsu sinna loss ehitada koos hoiatusega, rt kui hakkama ei saa, on ta ise saamatu.
Tasakaal nagu kompu. Kas just ideaal?

Udo ütles ...

Vabandust. Ma ei oska sellele kuidagi vastata.

Anonüümne ütles ...

Minu viga.
Ega ikka ei ole ilus võõra inimese eneseanalüüsi edasi analüüsida. Parandan ennast ja ei topi oma nina võõrastesse ideedesse. Loodan, et leiad oma tasakaalu.