reede, 31. august 2012

Edge

Ega ma neid dokumentaale rokiklassikast eriti ei vaata. Ka muusika ei saa hakkama ilma müügita, nii pole nende bändide arengulugudest erilist tõesust loota. Ja ega ma ei loodagi. Ja mis siis. Muusika ise ütleb palju paremini mis muusikutes sees on.
Niisiis et.
Täiesti "juhuslikult" (see sõna on jutumärkides seepärast et mumeelest juhused vaid näivad juhustena) sattusin U2 dokis kuulma osakese intervjuud Edge-ga. Ta ütles.
"Ühel salvestusel tegin kitarrisoolo ja panin sellesse kogu oma hinge koos kõigega mis seal sees. Kuulasin seda ... ja see oli uskumatult halb. "
Mis järgnes, ma enam ei kuulnud. Ju ma siis olin sel hetkel telekast lihtsalt möödumas. See lause jäi minu sisse käärima. Ma ei saanudki teada, mis mõttearendus Edge-lt tuli, kuid minu jaoks tähendas see järjekordset meeldetuletust tasakaalust. Pole võimalik luua, kui Sinus on vaid aimdus, mõte, fantaasia. Peab olema ka oskus unistus füüsilisse maailma tuua.

5 kommentaari:

Voldemar-August ütles ...

Ka kõige ilusam unistus paistab kole kui ei oska teda väljendada.

Kaamos rules! ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Kaamos rules! ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Voldemar-August ütles ...

Eks ma saan öelda vaid enda eest.
Loogiline pool minust ütleb et tervikuks peavad vastandid koos olema. Ehk siis peavad olema mõlemad. Nii unistus kui täitumine.
Tundev pool minust ütleb et unistus minu sees on tunduvalt reaalsem kui näiteks see klaviatuur millelt neid tähti siin sisse trükin. Oskamatult väljendatud unistus on kole. Kuid kui teha tööd ja näha vaeva võib tulemus küll suuresti erineda unistusest peas. Kuid reaalsust on tas samapalju kui unistuses ja klaviatuuris kokku. Ehk siis. Ta on palju suurem.

Voldemar-August ütles ...

Mõtlesin, sama kehtib ka inimsuhete kohta. See mis seisus oleme teiste inimestega enda sees võib olla üsna ilus. Tuleb see aga välja ja paistab üsna kole. Muidugi on palju ka tühjust ja mina-maailm tasakaalutust. Kuid väga tihti on asi oskamatuses sisemist välja tuua.
Ja võimegi arvata et inimene ongi kole. Kuigi ..