laupäev, 7. jaanuar 2012

Kõrgemad jõud


 Neljamillimeetrine vindikeeraja oli kadunud. Otsisin teist riiulist, sest see oli kõige tõenäolisem koht. Aga ega siit leia midagi üles. Mäherdune segadus. Mutrivõtmed, tangid, kruvikeerajad, tornid, kärnid, puurid, freesid ja mida kõikke veel. Otsisin laua pealt ja laua alt, et noh äkki on maha kukkunud. Otsisin kohtadest kust arvasin teda pannud olnud ja otsisin kohtadest kust lihtsalt oli lihtsam otsida. Aga mida pole seda pole.
Püüdsin meelde tuletada kus ja millal seda viimati kasutasin, aga ei tulnud. Püüdsin kasutada kehamälu, alateadvust ja intuitiivsust. Ei midagi. Palusin isegi kõrgemaid jõude appi et no aidake nüüd ometi. Suur töö on ju ära tehtud, viimased vardad veel külge panna ja olekski asi valmis, aga näe ei leia tööriista üles. Kuid ka nemad olid vait. Viha ja kuklakarvad juba kerkisid ärritusest ja vandesõnad trügisid välja õhku krigistama. Kuni viimaks seisin kurblikult keset töötuba ja nentisin allaheitlikult et täna ma seda tööd tõesti ei lõpeta. Aga oleks nii tahtnud.
Järgmine päev võtsin esimese tööna riiuli koristamise ette. Ja mis sa kostad. Leidsin mitte ainult vindikeeraja, vaid ka veel paar asja millest olin juba ammu puudust tundnud.
Et mis see nüüd siis oli. Kas oli see lihtsalt loogika et suure hulga informatsiooni puhul peab millegi leidmiseks ehitama süsteemsed hoiukohad. Või oli see kõrgemate jõudude näpuviibutus minu poole et: MEES HOIA OMAD ASJAD KORRAS.

Pildid pole siin kunstiliseks nautimiseks vaid selgitamaks et ma seda lugu mitte välja ei mõelnud. Vaid et on päriselt tõesti sündinud lugu.


4 kommentaari:

elviina ütles ...

Minu mees pärast seda kui oli ostnud nii mitmeid tööriistu 2 või 3 sama, end turjast kinni ja ehitas garaazi seinale sellise tahvli, kus igale on oma koht. Nüüd leian ka mina mõne vajaliku jubina kui vaja. Minu suhtes on kategooriline nõue, kohe peale kasutamist tagasi tuua ja omale kohale panna.

Voldemar-August ütles ...

Novot. Iga asi peab olema omal kohal.
Kas õige asi aga vale koht. Või õige koht aga vale asi.
Ikka jama.

Lindakivi ütles ...

ehk hoiatus, et hoia asjad korras ja hoia töö ning puhkus tasakaalus.
järgmisel hommikul väljapuhanuna ju leidsid.

Voldemar-August ütles ...

Nõnda just jah