teisipäev, 15. november 2011

Sein

Kui enamuse oma elust oled pühendanud seinale mis on meie vahel. Vahelduva eduga seda kord mõista, kord lammutada püüdes. Kui ühel päeval paljudest kogutud pisikestest kildudest koguneb pilt mida korraga täies ulatuses nägema küündid, lööb see päris põhjalikult jalust. On ju siiamaani selle seina arusaamatus ja ajatus olnud kui mõnitus minu pingutustele. Näib et mida enam ma pingutan seda paksemaks ta läheb. Kui lähedal ma olen olnud tõele. Just niimoodi see ongi. Just need minu pingutused on tinginud seina olemasolu.
Kas üldse on oluline hinge mõista. Tema jaoks ei ole see ju oluline. Tema jaoks on oluline et keegi ei tungiks hinge. Iga püüe seda teha on potensiaalne haigetsaamine. Ka iga püüe mõista näib kui püüe tungida hinge. Kindlam moodus end kaitsta on sein.
Oh pagan.
Sein mida olen vihanud, mida olen õppinud ja uurinud, mida olen küünte ja hammastega kraapinud. See sein on mu enda põhjustatud!
Kui lihtne. Kui irooniline. Küll ma olen ikka loll.

4 kommentaari:

Bianka ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Voldemar-August ütles ...

Ei polnud soolane sugugi. Kui oled märganud siis ma pole just teismeline tütarlaps kelle puhul psüühiline haigetsaamine võiks rolli mängida.

Ega ma eriti ei tahtnud seda siia kirja panna küll. Mõtlesin aga et kuskil ehk keegi on sama probleemi ees võimetuna asja sedapidi nägema. Võibolla ehk. Tean ju väga hästi mida see tähendab.

Bianka ütles ...

Siis on hästi, et ma üle ei soolanud oma targutamisega :P Hakkasin öeldut kahetsema, sest sellisel teemal on lihtne puusse panna, kui ei tunne konkreetseid inimesi. Pealtnäha ühtmoodi suhtemustrid peidavad endas palju erinevaid tõlgendusvõimalusi. Sinu vaatenurk on väga huvitav, aga arvan, et see pole siiski ainus võimalik seletus olukorrale.

Tahtsin lisada, et kui tegu naisterahvastega, siis ei maksa unustada, et sageli on mängus nii emotsioonid kui tujud. Ühel päeval tundub, et iga mehe pilk, puudutus, jutt või vaikimine on just selline, nagu peab ja omavaheline lähedus on täiuslik. Aga teisel päeval käib mehe juures talle kõik järsku närvidele. Ja siis võib seesama naine nähvata, et jäta mind ometi rahule, tahan veidigi omaette olla! Aga kumma päeva meeleolulele sarnaneb nende suhe tegelikult, sellest polegi nii lihtne selgust saada.

Voldemar-August ütles ...

Bianka- Sinu kirjeldet naisterahvaste eripära olen märganud ka ja püüan sellega arvestada.

Minumeelest naiste ja meeste vastandlikus antud teemas mängib tõesti olulist rolli.
Meessoo jaoks, kes oma tegemistes juhindub tunduvalt enam teadmistest ja loogikast kui naine, on mõistmine palju olulisema tähtsusega kui naise jaoks. Naine juhindub enam sisetundest kui äraseletatavast mõistmisest.