pühapäev, 10. juuli 2011

Olen koobas

Ma olen koobas. Sügav ja sopiline. Või, nii ma ise vähemalt arvan. Põhiline välismaailmaga suhtlemine toimub seal kus on koopasuu. Noh, loogiline ju. Onju see koht kus mina ja välismaailm kohtume. Mina olen kindlalt koopas ja kõik muu on seal väljas. Üldiselt ega mul iseendaga igav pole. Endale olen ma piisavalt huvitav. Ja kogu aeg on midagi uut avastada ka. Kuid siiski on vahel üksildasevõitu. Tahaks kedagi koopasse kutsuda või ise oma koobas välisele avada. Noh et saaks suhelda. Et keegi ehk näitaks midagi sellist mis endal kahe silma vahele kipub jääma. Ja veel seepärast et ei tekiks liiga suurt erinevust koopa sisemuse ja koopa välise vahel. See blogi siin on ilmselt koht mis kõige sügavamale koopasse ulatub. Sel lihtsal põhjusel et blogi on osake minust ja välisele maailmale läbi interneti on ta ka avatud. Pealegi on blogi sellevõrra tänulik keskkond et teisele inimesele oma hinge juba nii heast peast puistama ei hakka. Blogisse aga võib küll. Ometi on koopas ka blogi eest varjatud soppe. Vahel tahaks neid ka tuulutada.
Hm, kuidas küll.

6 kommentaari:

Kaamos ütles ...

Koobas või tigu, selles on küsimus.
Koopasse kutsud külalisi, tantsu lüües lööte tolmu üles ja õhu liikuma, aga tigu, vaeseke, piilub maailma oma maja ukselävel ja ei saa ta ise kuhugi minna ega ka teisi külla kutsuda.
Ma tuleks su koobast segi ajama küll, kui ma ei pelgaks, et olen ehk ise tigu.

Voldemar-August ütles ...

Eks me teod ole kõik vähem või rohkem. Küsimus on ainult selles kuipalju just.
Tigu on ju ka inimene. Ta tahab ka värsket õhku keerdude vahele.

osaline ütles ...

Tegelikult on vastus imelihtne. Ei tohi koobas-olemise-mõttesse liiga kinni jääda.
Minu sügavam kokkupuude koobastega oli Postojnas. Sain seal korraliku šoki. Rongiga mürinal sisse. Kära ja kaos. Fotoaparaadid välguvad karmide keeldude kiuste. Rongiga kolinal välja. Kõik see seal sees - nii ilus ja haavatav. Kuhu on kadunud kõik kaitsjad draakonid?
Õnneks on ka selliseid, kes tulevad üksi, tasa, delikaatselt ja imestades. Nad ei pildista ega näita lambist tuld. Ma arvan, sa ootad ja tunned nad ära. :)

Voldemar-August ütles ...

Tänud Osaline.
Hea kui keegi tuleb ja näitab midagi sellist mis endal kahe silma vahele kipub jääma. Pean siin silmas koopasse mitte kinni jäämise mõtet.

Lärmakad rongireisijad on jah see põhjus miks koopasuud nii kindlalt valvatud on.

vuuduu ütles ...

Hm, lugesin siin seda teksti ja kohe peale seda Andruse tänast (andruspunktwordpresspunktcom)ja resoneerus nii hästi, et ei saa viitamata jätta...
Endal, vöiks öelda, on (ka) vist koobas/tigu syndroom.

soodomakomorra ütles ...

ei, koobas on ikka turvalisem. istuge pigem koopas!
Eile alles käis üks krõps ja ma avastasin, et olin vankriga ühe teo sodiks sõitnud.