reede, 25. märts 2011

Kevadine lumetorm


Kevadine lumetorm. Üürike nagu sügisene lumigi. Veerand tundi tuhisevat tuult ja kõike valgeks värvivat lumetolmu, ning möödas ta ongi. Päike särab jälle soojalt. Nüüd kus maapind on siit ja sealt valge värvi alt juba välja murdnud, on selline üürike üdini valge maailma tagasitulek väga silma ja meelde torkav. Toob veel korraks tagasi meelest juba ära kippuva talvemeeleolu kus kõik on nii ühte valget tooni kui ka vormilt üksnes lume luidete moodi. Kogu maailm nii ühtemoodi. Tuleb kevad ja muudab rohu rohu moodi ja värvi, puud lehte, lilled värviliseks ja inimesed erksaks. Veel viimane valge värvi trall ja siis ta tuleb.


3 kommentaari:

osaline ütles ...

Lasteaia aknast avanes eile selline vaatepilt: Päike paistis, mänguväljakul tõstsid lume seest kaelu aina kõrgemale erksavärvilised turnikad. Tubli vanaisa sumas - lapselaps kelgul - ronimispuudeni (aia-põnnidel oli vaikne tund). Äkki mattus kõik tuisumöllu. Oksad lendasid. Puu kukkus. Vanaisa haaras põnni ühte ja kelgu teise kaenlasse, ning traavis kodu poole. Vaevalt nurga taha kadunud, paistis platsil päike, lume seest tõstsid kaelu aina kõrgemale erksavärvilised turnikad... :D

Voldemar-August ütles ...

Eks nad siis järgmine kord on targemad. Pole selle vähese tuisu pärast mõtet koju traavida. Tuleb vaid tuule ajal kõvasti turnikast kinni hoida. Sest. Küll ikka lõõtsus.

tegelinski ütles ...

Mul tahtis korstna kaudu tuppa tulla...