kolmapäev, 10. juuni 2009

Puuviljameem

Kaamos on mind millegagi visanud. Ai !! Mis, mis see on !!. Kastanimuna !! Tõmbasin küll pea õlgade vahele ja püüdsin väiksem näida, aga näe .. ikka sai pihta. Tal täpne käsi ja terav silm, vist on nooruses palju murakaid söönud. Enda noorusest mäletan ka et sügiseti sai alailma põõsa kõrval seistud ja marju suhu topitud. Igasugu marju. Tikreid, vaarikaid, sõstraid, maasikaid. Suur vahe oli, kas korjata marju suhu, või siis turule viimiseks. Turumarjad ei tahtnud kuidagi korvi täita. Suumarjad täitsid palju paremini. Kõhtu muidugi. Õunaaed oli meil korralik. Jätkus aasta läbi. Oma vanematele olen sellise vitamiinirikka nooruse tänulik. Metsmaasikaid, või olid nad muulukad, ei teadnud ma siis ega tea praegu, neid on korjatud vist küll tuhandete kauppa. Sai teisi kõrre otsa aetud. Nüüd mõtlen, et miks me siis neid kohe ära ei söönud ... ei tea.
Võrdlus kastaniga on aga õige. Väljaspoolt karvane ja torkiv, aga kui paljaks koorida, olen sile katsuda küll.

Algatuseks reeglid:
Vahelduse mõttes üks suviselt magus meem ka – seekord puuviljateemaline Vasta kolmele küsimusele ja saada siis osalistele edasi!

1. Millisel puu- või juurviljal on lapsepõlve maitse?
2. Milline juurikas, mari või puuvili on maailma ajaloos kõige tähtsam? Ja miks?
3. Vali kolm blogijat ja ütle, millise puu otsast nemad kukkunud on

Ps. Tutti-Fruttil on käimas fotokate loosimise kampaania. Aga mis veelgi parem: nad lubasid puuviljameemi edasipildujate vahel kastitäie komme loosida!

1. Väga suurt lemmikut polegi. Õun, võibolla. Neid on kõige rohkem söödud.
2. Tähtsaim on riis, arvan. Toidab ikkagi enamuse maailma elanikest. Riis aga ei kuulu ühegi küsimuse kategooria alla. Mm viinamari siis. Veinid, mis viinamarjast tehtud, on päris tähtsad. Agaet, tähtsaim ei ole alati olulisim. Olulisim aga ... äh, aitab targutamisest küll.
3. Selle punktiga on nii, et minu blogilistilised (pisuke nagu ta on), on juba puuviljadega pihta saanud. Teine asi et tasuta ma ka tutti-frutti reklaami levitama ka ei hakka. Kui nad just postiga kommikotti ei saada, eks siis kommide pealt vaatame. Kolmandaks. Püramiidid ei seisa püsti tipu peal. Ikka vastupidi.

5 kommentaari:

kaamos rules! ütles ...

Hm, viinamari on üks hea vili, imelik, et mulse meeldegi ei tulnud....
Ma mõtlesin täna datlite peale - kõrbeservad oleksid ilma nendeta maailmas ikka väha inimtühjad, ma arvan?

Aitäh vastamast, ma valisin viskamiseks piiiiisikese kastanikesekese!

sjgelle ütles ...

Kastan on minu lemmikpuuvili ka. Sügisel korjan neid taskutesse - pidin õnne tooma.

Voldemar-August ütles ...

Datlid mu lemmikud.
Datlid taskus teevad ka õnnelikuks.

tegelinski ütles ...

Pähklid taskus teevad õnnelikuks :)

Emmeliina ütles ...

aga lapse tühjad taskud (pesumasinas) teevad emmed õnnelikuks