teisipäev, 28. aprill 2009

Katki lõigatud autokummid

Kui oled kahekümne nelja aastase autoomaniku staažiga, koguneb ikka igasugu autojuppe millest enam midagi kasulikku oodata pole. Seisis see kummivirn juba ammu aia ääres ja ootas et ehk saab veel asfaldile veerema. Aga ei enam saa. Nende veeremised on veeretud. Tuleb ära visata. Veljed vanametalliks ja kummid eee .., noh sinna kus vanad kummid ikka lähevad. Tuleb nad ainult teineteisest eraldada. Natuke kahju oli kummitöökotta mahavõtmiseks raha kulutada. Mõtlesin et saab nii nagu vanasti. Omal ajal sai seda tööd tehtud küll. Kummieeblidki alles. Nojah, punnisin ja punnisin. Vanasti käis see päris lihtsalt. Nüüd aga ei saa ega saa maha. Ei jõua. Tea kas tehakse kummid praegusel ajal kõvemast materialist või mis. Vaatasin seda asja ja mõtlesin et peab vist ikka katki lõikama. Siis saab. Kuidagi tundus see asi aga vastumeelne. Õige ta ju on, lähevad teised äraviskamiseks, aga ikka kuidagi imelik tundus nad lihtsalt katki teha. Tulid meelde ajad kus hoidsid iga kummi nagu silmatera. Sai teise lapitud nii ja teistmoodi. Peaks ikka veel natuke vastu. Sest kust sa hing uue kummi saad. Defitsiitide defitsiit. Tükk aega mõtlesin enne kui kummi katki lõikasin.
Kui mul see töö poole peal oli, tuli poiss ja ütles kohe. Lõikame katki, saab kergemini kätte. Temal polnud mingit kõhklust asi äraviskamise jaoks ära lõhkuda.

2 kommentaari:

toompeale ütles ...

poiss ei pidanud katki lõikama minevikku ja mälestusi. tema lõikas lihtsalt vanu kumme.

kaamos rules! ütles ...

Mul on tegelikult mõnikord kangesti hea meel, et noored loobuvad vanast kolust palju lahtisema käega kui kasvõi mina ise.
Mitte igast vanast asjast ei saa mälestuseset, mõni asi on ikka lausa pahn. No ja kui ma oma roti aastal sündinu aplusega ei raatsi neist loobida - pugedes peitu kasvõi põhjenduse taha, et need asjad on mälestusi täis - siis ma upuks paari aasta pärast kola sisse üle kõrvade ära.

Olgu need noored õnnistuseks!
Peaasi, et me oma mälestusi, ka kadunud asjadega seotuid, neile rääkida ei unusta!